Mühendislik Proje


ISITMA-SOĞUTMA HAVALANDIRMA

Havalandırma Sistemi uygulamalarını, tasarım ve proje aşamasından, imalat ve montaj aşamalarına kadar Mühendislik, Proje, Mekanik Keşif ve Bütçe Amaçlı Etüt Çalışmalarını, Metraj ve İhale Dosyalarının Hazırlanması İşlerini, Kontrollük ve Danışmanlık Hizmetlerini, Montaj, Devreye Alma vb. taahhüt işlerini gerçekleştirmektedir.
 
İçinde bulunduğu  her projede   yenilikçi çözümler, uygun fiyat, zamanında teslim, kaliteli işçilik ve üretim prensibi ile çalışmayı ilke edinerek hem ana müteahhit hem de alt-müteahhit olarak  anahtar teslimi projeler yapmayı, değişen teknolojiye ayak uyduran ve sürekli kendini yenileyen uzman kadrosu sayesinde de sektörde tercih edilen ve güven veren  firmalar arasına girmeyi başarmıştır.

 


 
 
İZOLASYON

Isıtma-soğutma hatları, kızgın yağ hatları, buhar hatları, chiller hatları, yangın hatları, saha tankları, reaktör, eşanjör vb ekipmanların izolasyon uygulaması, uygun yalıtım malzemesi seçimi, enerji etütleri, termal  ısı analizleri, ısı kayıp-kazanç ölçüm ve raporları yıllık enerji ve maliyet hesaplamaları alanında uzman kadromuz ile hizmetlerimize devam etmekteyiz.
 
 
 
 
 
 
TOZ TOPLAMA SİSTEMLERİ 
 
Endüstriyel alanda üretim sırasında ortaya çıkan tozun, kokunun ve dumanın hava emişi ile ortamdan alınarak filtre edilmesini sağlayan sistemlerdir.

Toz Toplama Sistemleri sağlıklı çalışma ortamlarının oluşturulmasında ve toza bağlı makine arızaları ile çalışan rahatsızlıklarının önüne geçmek için işletmelerin olmazsa olmaz ihtiyaçlarından biridir.

Toz toplama sistemleri, toz toplama üniteleri ve toz toplama filtreleri ve diğer elemanları ile bir bütün olarak çalışırlar.
Sağlıklı bir çalışma verimin elde edilmesi işletme veriminin maksimize edilmemesi adına toz toplam sistemleri birincil teknik ekipmanlar olarak kullanılır.

Firmamız sağladığı hizmetlerde işletmenize ilişki en doğru hizmeti vermek adına uzman kadrosu ile yerin yaptığı ölçümler ile işletmenizi için uygun olan mühendislik çözümü sunmaktadır.


 

 
 
 

 
ENDÜSTRİYEL FİLTRE


iklimlendirme sistemlerinin filtre ihtiyaçlarına karşılık verebilecek uluslararası standartlara uygun, en yüksek kalitede Kaba, Orta, Hassas, EPA, HEPA ve ULPA filtrelerden oluşan geniş bir ürün yelpazesinde hizmet vermekteyiz. 
,
  


MEKANİK TESİSAT

Isıtma Tesisatı, Soğutma, Klima Tesisatı, Havalandırma Tesisatı, Yangın ve Sprinkler Tesisatı, Duman Tahliye ve Basınçlandırma Tesisatı, Yağmur Suyu Deşarj Projeleri, Mekanik Tesisat Otomasyon Sistemleri alanında Mühendislik, Proje, Mekanik Keşif ve Bütçe Amaçlı Etüt Çalışmalarını, Metraj ve İhale Dosyalarının Hazırlanması İşlerini, Kontrollük ve Danışmanlık Hizmetlerini, Montaj, Devreye Alma hizmetlerini uzman kadromuz ile siz değerleri müşterilerimize sunmaktayız.
 
 


OTOMASYON
Firmamız mekanik otomasyon uygulamalarında profesyonel ve kaliteli çözümleriyle işletmelerde çalışma alanları, özel koşullandırma gereken alanlar, steril alanlar gibi tüm uygulamalarda sıcaklık , nem ve basınç kontrolü yapabilen otomasyon sistemlerimizle hizmet vermekteyiz. Otomasyon sayesinde işletmeler sıcaklık, nem kontrollerinde üfleme ve emişe göre istenilen mahali şartlandırabilmekte, böylece rahatsız edici üfleme sıcaklıklarından, gereksiz aşırı ısı kaybı gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Buna bağlı olarak otomasyon sistemi dış hava ortamı uygun olduğu takdirde dış hava ile de ortamı şartlandırmaya çalışarak işletmelere enerji tasarrufu da sağlamaktadır.

Pozitif, negatif veya nötr basınçlandırma gereken ortamlarda da yaptığımız uygulamalar ile gerekli konfor, çalışma şartlarını sağlayan uygulamalarımızla sağlamaktayız. Ayrıca tüm mekanik sisteminde sıcaklık ve basınç kontrollerini yaparak ( kazan, chiller, pompalar gibi )  bu sistemlerde de gerekli uygulamalarla enerji tasarrufu ve kontrol sağlanmakta olup, kullanıcı çalışma ve arıza bilgilerini otomasyon sistemi üstünden görebilmekte ve gerekli müdahaleleri yapabilmektedir.
 
 • Sıcaklık (Üfleme ve Mahala Göre) Kontrolü ve İzlenmesi
 • Nem Alma ve Nemlendirme Kontrolü ve İzlenmesi
 • Mahal Basınçlandırma(Pozitif,Negatif,Nötr) Kontrolü ve İzlenmesi
 • Havalandırma Gruplarının(Klima Santrali, Egzost Fanlar, Basınçlandırma Fanları) Kontrolü ve İzlenmesi
 • Isıtma ve Soğutma Mekanik Sistemlerin (Kazan,Chiller,Su Depoları,Pompa Grupları) Kontrolü
ve İzlenmesi (Sıcaklık Bilgileri, Basınç Bilgileri, Fark Basınç Bilgileri, Akış Kontrolü)
 • Projelendirme
 • Süpervizörlük Hizmeti
 • DDC,MCC Pano ve İmalatı
 • DDC,MCC ve Saha Uç Bağlantıları
 • Saha Ekipmanları Montajı ve Uç Bağlantıları
 • PLC (Programmable Logic Control), SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition) Yazılımı
 • Sistemlerin geçmişe ait Alarm, Raporlama ve Trendlerinin (Esnek Zaman Periyodu) İzlenebilmesi
 • Test, Devreye Alma ve Gerekli Eğitimlerin Personele Verilmesi